Gioachino Rossini

Turkas ItalijojeAprašymas Vaidina

KAUNO VALSTYBINIO MUZIKINIO TEATRO IR
ESTIJOS KONCERTINĖS ĮSTAIGOS „PROMFEST“ BENDRAS PROJEKTAS

Gioachino Rossini
TURKAS ITALIJOJE

(Il Turco in Italia)

2 dalių opera
Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas ERKI PEHK (Estija)
Režisierius ANDRUS VAARIK (Estija)
Dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas ir kostiumų dailininkas MADIS NURMS (Estija)
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Choreografas ir režisieriaus padėjėjas DAINIUS BERVINGIS
Šviesos dailininkas MARGUS VAIGUR (Estija)
Videoprojekcijos ARGO VALDMAA (Estija)

PREMJERA
2021 m. rugsėjo 8, 9 d. Kaune
2021 m. rugsėjo 12, 14 d. Pernu (Estija)

 

FIORILLA Anna Tverdova (Ukraina), Gabrielė Bukinė
SELIM Sargis Bazhbeuk-Melikyan (Armėnija)
GERONIO Taras Berezhansky (Ukraina), Žygimantas Galinis
NARCISO Yuri Rostotskii (Rusija), Mindaugas Jankauskas
PROSDOCIMO Vladislav Tlushch (Ukraina), Andrius Apšega
ZAIDA Kamilė Balabonaitė, Ieva Goleckytė

Kauno valstybinio muzikinio teatro choro ir baleto artistai
Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras

Kontraversiškieji PROMFEST operų spektaklių kūrėjai sugrįžta į Lietuvą!
Jau šį rudenį pakviesime jus į G. Rossini operos ,,Turkas Italijoje“ premjerą. Tai bendras Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Estijos koncertinės įstaigos PROMFEST projektas, kuris 19 a. pradžios operą nuspalvins ryškiomis praeito šimtmečio 90-ųjų estetikos spalvomis, panardins į realybės šou baseiną ir supažindins su savaip pasaulį reginčiais kupidonais. Pagalvojote, o ką gi šie eklektiški elementai turi bendro su klasikine G. Rossini opera? Pasirodo labai daug.
Bet pradžiai – trumpai apie operą. Jos premjera įvyko 1814 m. rugpjūčio 14 d., La Scala teatre Milane. ,,Turkas Italijoje“ yra komiška opera pasakojanti istoriją apie Neapolyje gyvenantį poetą Prosdocimo. Jis kenčia nuo kūrybinės sausros, todėl nusprendžia ieškoti šmaikščių įspūdžių realiame gyvenime, jie taptų atspirties tašku jo naujai komedijai.

Prosdocimo čigonų stovykloje sutinka sumišusį, seną bičiulį Geronio, ieškantį būrėjos, galinčios delne perskaityti jo ateitį. Sumanioji čigonė Zaida pasijuokia iš naivuolių vyriškių. Tačiau čigonės suintriguotas Prosdocimo išsiaiškina jos pačios praeitį. Pasirodo, jog Zaidai teko bėgti iš princo Selimo haremo, nes buvo neteisingai apkalinta neištikimybe. Zaida siaubingai sielvartauja, nes tebemyli princą ir trokšta pas jį grįžti. Prosdocimo pasižada padėti čigonei susigražinti laimę.

Tuo tarpu bičiulio Geronio jauna ir koketiška žmona Fiorilla, pavargusi nuo vedybinio gyvenimo rutinos, mėgaujasi besikeičiančių meilužių teikiamais malonumais. Kaip tik tuo metu į Neapolį ir atplaukia žavingas bei turtingas turkas. Paslaptingasis rytietis iškart pastebi gražuolę Fiorillą, o ji, pajutusi naujos aistros potencialą, pakviečia turką pas save į namus išgerti kavos. Jos vyro Geronio ir meilužio Narciso siaubui turkas sutinka keliauti pas Fiorillą pasisvečiuoti – „išlenkti puodelio“.

Tačiau poetas Prosdocimo sužino, jog paslaptingasis turkas ir princas Selimas, čigonės Zaidos gyvenimo meilė. Prosdocimo suvokia, jog netikėtai subūrė tobulą personažų komandą savo naujajai komedijai. O kaip ši intriguojanti meilės drama klostosi toliau, sužinosite spektaklio metu.

Operos ,,Turkas Italijoje“ pastatymas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre nustebins žiūrovus netikėta istorijos interpretacija. Meilės penkiakampis perkeliamas į šiandieną, tiksliau – į realybės šou erdvę. Spektaklio metu bus įveiklintos šiuolaikinės medijos. Šiomis priemonėmis statytojai siekia sukurti paviršutiniškumo, saldaus kičo įspūdį, kuomet operos personažai nebesugeba atskirti realybės nuo fikcijos. Ekranas tampa esminiu ir vieninteliu realybės įrodymu. Tai aliuzija ir į karantininę realybę, kai mes patys buvome priversti savo gyvenimus stebėti per ekranus, ne savo noru užsidaryti tarp keturių sienų ir kurti savąjį realybės šou. Tai operos reagavimas į globalią problematiką.

 

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

SKELBIAME NAUJAS PERKELTŲ SPEKTAKLIŲ DATAS!

Jau galite sužinoti naujas perkeltų spektaklių datas!!!
Teatro kasa nedirba.
Pasižiūrėti mūsų koncertų ir jų fragmentų, pokalbių su artistais, spektaklių anonsų galite teatro FB ir YOUTUBE platformose.
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUSVirtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.