Robert Planquette

Kornevilio varpai

(Les cloches de Corneville)Aprašymas Vaidina Foto Video

ROBERT PLANQUETTE
KORNEVILIO VARPAI
Les cloches de Corneville
2 dalių operetė

Louis Clairville libretas pagal Charles Gabet pjesę
Vertė Vida Rekienė

Premjera 2016 m. spalio 7 d.

Trukmė 3 val.


Dirigentas - VIRGILIJUS VISOCKIS
Režisierius -  HERMANN KECKEIS (Austrija)
Scenografas - MAROINE DIB (Austrija)
Kostiumų ir grimo dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas - ALEKSANDRAS JANKAUSKAS
Chormeisterė - Rasa Vaitkevičiūtė

 Prancūzų kompozitoriaus Roberto Planquette (1848-1903) klasikinė operetė „Kornevilio varpai“ rampos šviesas išvydo Paryžiuje 1877 m. balandžio 19 d. teatre des Folies-Dramatiques. Prancūzišką libretą parašė poetas, komedijų autorius ir šansonjė Louis-François Nicolaïe (labiau žinomas kaip Louis Clairville) ir dramaturgas Charles Gabet, pagal Gabet pjesę. Tai trečioji R.Planquette operetė, ji priskiriama geriausiems šio žanro prancūziškiems pavyzdžiams. Pats kompozitorius ją vadino komiška opera, iš tiesų kūrinys ir yra  artimas prancūzų komiškai operai: daug solinių išplėtotų arijų, kupletų, dainų, taip pat duetų, ansamblių, didelių chorinių scenų, išvystyti veiksmų finalai. Tačiau čia naudojami dialogai, o ne rečitatyvai, tuo ji labiau artima operetei.
Operetės „Kornevilio varpai“ premjerą lydėjo sėkmė. Netrukus operetei buvo sukurtas angliškas libretas, įvyko jos premjera Londone, ji itin paplito Didžiojoje Britanijoje, o vėliau ir JAV. Nuo to laiko kūrinys apkeliavo daugelį pasaulio scenų. Šio populiarumo paslaptis – ryškiomis romantinėmis, ypatingo grakštumo melodijomis prisodrinta R.Planquette muzika, gražūs choro numeriai, spalvinga orkestruotė (nors orkestravo ne pats R.Planquette) ir nepakartojamas prancūzų humoro žavesys.
Operetės pastatymui Kaune austrų menininkai pasirinko kiek netikėtą stilistiką – scenografas M. Dib, žinomas kaip įdomus grafikas ir karikatūrininkas, pasiūlė į „Kornevilio varpus“ pažvelgti per Vakaruose ypač populiarių „komiksų“ prizmę, tarsi mes skaitytume seną legendą, pavaizduotą neįmantriais, gal net naivokais piešinukais. Juos atliepia ir elementari, per daug sudėtingų sprendimų nesiūlanti režisūra.

Pagal tradiciją, sceninis „Kornevilio varpų“ variantas buvo 3 veiksmų, 4 paveikslų operetė, kurioje muzikinius numerius keisdavo prozos scenos.
Šis kūrinys Kaune, Valstybės teatre buvo statyta du kartus - 1932 m. ir 1938 m.
1949 m.  gruodžio 31 d. Naujuosius Metus šia operete pasitiko Kauno valstybinis dramos ir muzikos teatras (toks tada buvo pavadinimas). Dirigavo S.Graužinis, režisierius J.Gustaitis, dailininkas M.Labuckas. Pagrindinius vadmenis atliko Zuzana Masiulevičiūtė, Jadvyga Steckaitė, Jadvyga Garunkštytė, Rostislavas Andrejevas, Algimantas Pavilionis, Vytautaas Rimkevičius.

  1976 m. Kauno valstybinis muzikinis teatras pastatė redaguotą operetės versiją. Naują libretą parašė I.M.Tesleris (vertė Petras Palilionis). Prozos scenose buvo panaudota kompozitoriaus J.A.Faliko sukurta muzikinė medžiaga.
Šį kartą Kauno valstybinis muzikinis teatras pristato originalią operetės „Kornevilio varpai“ versiją, vertė Vida Rekienė.

 

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

KEITIMAI REPERTUARE

DĖMESIO!
Perkeliami premjeriniai operetės KARALIAUS ANTRININKAS spektakliai:
Iš spalio 24 d. į spalio 30 d.
Iš spalio 25 d. į spalio 29 d.
Skelbiame papildomą miuziklo „Adamsų šeimynėlė“ spektaklį lapkričio 7 d. (šeštadienį).
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUS

Aplink teatro pastatą vykdomi rekonstrukcijos darbai

Dėl Kauno m. vykdomų Miesto sodo ir Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbų negalimas automobilių parkavimas ir apsunkintas pėsčiųjų judėjimas teatro prieigose. Atvykę į spektaklį sekite patekimo į teatrą nuorodas. Dėl žiūrovų temperatūros tikrinimo prašome į spektaklius vykti anksčiau. Būtina turėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Atsiprašome už nepatogumus.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.