Giuseppe Verdi

Nabukas

(Nabucco)Aprašymas Vaidina

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis

Giuseppe Verdi
Nabukas

2 dalių opera

Libretas Temistocle Solera
Dainuojama italų kalba su lietuviškais surtitrais

Dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Dirigento asistentė OKSANA MADARASH
Režisierius KĘSTUTIS S. JAKŠTAS
Asistuojanti režisierė VIKTORIJA STREIČA-JAKŠTIENĖ
Kostiumų ir grimo dailininkas DAINIUS BENDIKAS
Scenografas  ARTŪRAS ŠIMONIS
Šviesos dailininkas Audrius Jankauskas
Choreografas DAINIUS BERVINGIS
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ

Premjera 2022 m. liepos 16 d. 20 val. Kauno IX forto muziejuje.

Eisena „Susitaikymo kelias“ – tarsi savotiškas operos epilogas. Ji prasidės nuo Milikonių kalno apžvalgos aikštelės, tęsis iki IX forto muziejaus ir atkartos paskutinės geto žydų kelionės atkarpą, bus papildyta meninėmis instaliacijomis, išryškinančiomis istorinius ir emocinius aspektus. Tai – susitelkimo, bendruomeniškumo, bendratautiškumo, atminties žadinimo ir įprasminimo, istorijos gyvasties, empatijos ir atjautos kelias, kurį galės nueiti visi norintieji.
IX forte eisenos dalyviams ir visiems susirinkusiesiems bus pristatyta puikiai žinoma, tačiau aktualiai ir moderniai interpretuojama, šiuolaikines bendruomenines aktualijas atliepianti visų laikų nepralenkiamo operos žanro Maestro G.Verdi opera „Nabukas“.


Operos siužetas pasakoja kaip Nabukas (sutrumpintas Babilonijos karaliaus Nabuchodonosaro II vardas, valdė 605–562 m. pr. Kr. ) 587m. pr. Kr. ir vėl 579 m. pr. Kr. užpuolė Jeruzalę, sugriovė Šventyklą, daugelį žydų išvarė į nelaisvę (Šv. Rašte aprašyta Babilonijos tremtis). 539 m. pr. Kr. Persijos valdovas Kyras II Didysis nukariavo Babiloniją ir leido žydams grįžti į tėvynę. Operoje skambantis vergų (t. y. tremtinių žydų) choras „Skrisk, svajone“ Italijoje tapo viena populiariausių melodijų, o ilgainiui pasmerktųjų, priespaudą kenčiančiųjų himnu. Jo žodžiai yra laisvai perkurta 137 psalmės teksto dalis. Operos premjera įvyko 1842 m. kovo 9 d. Milane.
G. Verdi operos „Nabukas“ aktualiai ir šiuolaikiškai interpretuojamas pastatymas atskleidžia tautos (ji gali būti bet kuri) kovos su bet kokia priespauda ir išsivadavimo troškulio idėja, nūdienos niūrių įvykių pasaulyje kontekste skambanti itin reikšmingai ir paveiki įvairioms tautoms ir kultūroms.

 

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.