Frederick Loewe, Alan Jay Lerner

Mano puikioji lediAprašymas Vaidina Foto Video

MANO PUIKIOJI LEDI
2 dalių miuziklas
Frederick Loewe muzika
Alan Jay Lerner libretas
Pagal George Bernard Shaw pjesę „Pigmalionas“
Libretą vertė Viktorija Streiča ir Kristina Siurbytė

Režisierė VIKTORIJA STREIČA
Muzikinis vadovas ir dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Dirigentas VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografas ARTŪRAS ŠIMONIS
Kostiumų ir grimo dailininkė KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas DAINIUS BERVINGIS
Chormeisterė ir dirigento asistentė RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Šviesų dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Vaizdo projekcijos ARVYDAS STRIMAITIS

Pasižiūrėkite, kaip premjerai teatro artistai ruošėsi per karantiną:

GERA IR SMAGU


HENRIS HIGINSAS Raimondas Baranauskas, Laimonas Pautienius
ELIZA DULITL Marija Arutiunova, Ieva Juozapaitytė, Ingrida Kažemėkaitė
PULKININKAS PIKERINGAS Gediminas Maciulevičius, Ramūnas Urbietis
ALFREDAS DULITLAS Žygimantas Galinis, Liudas Mikalauskas Giedrius Prunskus
MISIS PIRS Giedrė Juknevičiūtė, Raimonda Talat-Kelpšaitė
MISIS HIGINS Rita Preikšaitė, Rūta Zaikauskaitė
FREDIS AINSFORD HILL Jurgis Jarašius, Rokas Laureckis, Nerijus Noreika
MISIS AINSFORD HILL Laimutė Kuzmickaitė, Živilė Bosaitė
ZOLTANAS KARPATIS Dainius Bervingis, Ramūnas Šimukauskas
DULITLO DRAUGAI Martynas Beinaris, Jonas Lamauskas, Martynas Stankevičius, Žanas Voronovas
Londono gyventojai, aukštuomenė, tarnai, valkatos – choro ir baleto artistai

Į Kauno valstybinio muzikinio teatro sceną vėl grįžta populiarusis amerikiečių miuziklas „Mano puikioji ledi“. Šis visame pasaulyje garsus kūrinys Niujorke pastatytas 1956 m., ir tai buvo vienintelė ir nepakartota kompozitoriaus F.Loewe ir libreto autoriaus A.J.Lerner sėkmė. Spektaklio premjera įvyko prestižiniame Brodvėjaus teatre, pagrindinius vaidmenis sukūrė žymūs artistai Julia Andrews ir Richard Burton. Miuziklo libretas parašytas pagal airių kilmės anglų dramaturgo G.B.Shaw pjesę „Pigmalionas“ (1912). Pjesė pasakoja apie šiukšlininko Dulitlo dukterį, kalbančią gatvės žargonu, ir profesorių Higinsą, susilažinusį su bičiuliu Pikeringu, kad per pusę metų išmokys merginą kalbėti dailia literatūrine anglų kalba - taip ji tapsianti tikra ledi. Šis satyrinis kūrinys savo laiku taip pat buvo populiarus, tačiau plačiau šią pjesę išgarsino to paties siužeto miuziklas.
Miuziklas „Mano puikioji ledi“ Brodvėjuje buvo rodomas du metus iš eilės (2717 spektaklių), o jo pasirodymas Londone taip pat sumušė visus iki šiol čia rodytų sceninių veikalų rekordus. Daugelyje pasaulio šalių F.Loewe ir A.J.Lerner miuziklą išgarsino to paties pavadinimo kino filmas, kuriame Elizos Dulitl ir Higinso vaidmenis sukūrė garsūs amerikiečių kino aktoriai Audrey Hepburn ir Rex Harrison.
Europoje miuziklas „Mano puikioji ledi“ pasirodė 1960-1961 m., nuo tada jo populiarumas vis augo. 1967-68 m. šis spektaklis tapo populiariausiu net ir vokiškos kultūros šalyse - Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, ir iš karaliaujančių pozicijų išstūmė J.Strausso operetę „Šikšnosparnis“.

Kauno muzikiniame teatre miuziklas „Mano puikioji ledi“ pirmą kartą buvo pastatytas 1965 m. – netrukus, kai tik pasirodė Europoje. Spektaklį pastatė režisierius Rostislavas Andrejevas, tai buvo vienas geriausių jo kūrybinio palikimo darbų. Elizą vaidino J.Ragaišytė, S.Repečkaitė, M.Žilionytė, prof. Higinsą - V.Rimkevičius ir V.Blažys. 1986 m. šį veikalą Kauno scenoje įkūnijo baltarusių režisierius S.Šteinas ir dirigentas S. Domarkas. Elizos partiją dainavo D.Dirginčiūtė, L.Kinderytė, V.Sagaitytė, prof. Higinsas buvo J.Malikonis ir G.Maciulevičius. Spektaklis buvo rodomas beveik dešimt metų, tačiau jo populiarumas nė kiek nesumenko. Todėl miuziklas teatro repertuare vėl pasirodė 1998 m.  - statė režisierius G.Žilys, dirigentas J.Geniušas, menininkai iš Austrijos - scenografas F.Kleinas ir kostiumų dailininkė H.Vartenegg, choreografas iš Estijos D.Harchenko. Spektaklyje pagrindinius vaidmenis sukūrė A.Cicėnaitė, R.Zaikauskaitė, G.Maciulevičius, V.Christauskas, T.Ladiga, M.Rekys D.Vėbra. Beje, už Higinso vaidmenį šiame spektaklyje Gediminas Maciulevičius buvo  įvertintas aukščiausiu Lietuvos teatro meno prizu „Kristoforas” ir Kauno teatralų prizu „Fortūna“.

   
2020 lapkritis
Penktadienis 6 d. 18:00 val.2020 lapkritis
Sekmadienis 8 d. 18:00 val.2020 gruodis
Šeštadienis 26 d. 18:00 val.2021 sausis
Šeštadienis 2 d. 18:00 val.2021 sausis
Sekmadienis 3 d. 18:00 val.
Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

KEITIMAI REPERTUARE

DĖMESIO!
Perkeliami premjeriniai operetės KARALIAUS ANTRININKAS spektakliai:
Iš spalio 24 d. į spalio 30 d.
Iš spalio 25 d. į spalio 29 d.
Skelbiame papildomą miuziklo „Adamsų šeimynėlė“ spektaklį lapkričio 7 d. (šeštadienį).
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUS

Aplink teatro pastatą vykdomi rekonstrukcijos darbai

Dėl Kauno m. vykdomų Miesto sodo ir Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbų negalimas automobilių parkavimas ir apsunkintas pėsčiųjų judėjimas teatro prieigose. Atvykę į spektaklį sekite patekimo į teatrą nuorodas. Dėl žiūrovų temperatūros tikrinimo prašome į spektaklius vykti anksčiau. Būtina turėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Atsiprašome už nepatogumus.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.