Makbetas

(Macbeth)Aprašymas Vaidina

GIUSEPPE VERDI
MAKBETAS

Opera

Libretas Fransesco Maria Piave pagal W.Shakespearo dramą
Dainuojama originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Muzikinis vadovas JONAS JANULEVIČIUS
Režisierius GINTAUTAS ŽELVYS
Dirigentas JULIUS GENIUŠAS
Dailininkė TAISSIA KHIZHA
Choreografas ALEKSANDRAS JANKAUSKAS
Šviesos dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ

MAKBETAS Dainius Stumbras, Stanislav Trifonov (Baltarusija)
LEDI MAKBET Gitana Pečkytė, Raminta Vaicekauskaitė
BANKAS Žygimantas Galinis, Tomas Ladiga, Liudas Mikalauskas
MAKDUFAS Mindaugas Zimkus, Edgaras Davidovičius, Povilas Padleckis
MALKOLMAS Egidijus Bavikinas,     Žanas Voronovas
LEDI MAKBET Dama Rita Preikšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė
DAKTARAS Žygimantas Galinis, Tomas Ladiga
RAGANOS Marija Arutiunova, Ieva Goleckytė, Giedrė Juknevičiūtė, Ingrida Kažemėkaitė, Ieva Vaznelytė, Rūta Zaikauskaitė

Karaliaus pasiuntiniai, Škotijos didikai ir bėgliai, samdomi žudikai, Anglijos kariai, bardai, oro dvasios, vaiduokliai – choro ir baleto artistai.

************
G. Verdi operos MAKBETAS premjera numatoma gruodžio mėnesį. Opera Kaune statoma pirmą kartą. Šioje psichologinėje ir giliai mistinėje W.Shakespearo dramos tobuloje muzikinėje versijoje Makbeto partiją dainuos kauniečiams jau pažįstamas, ryškiausias baltarusių baritonas Stanislav Trifonov ir lietuvis Dainius Stumbras, Ledi Makbet partiją - teatro primadonos Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekauskaitė, kitas partijas – teatro ir kviestiniai solistai. Operos režisierius Sankt-Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys žada intriguojantį, tačiau nuo tradicinio įvaizdžio per daug nenutolusį reginį. Dirigentai Jonas Janulevičius ir Julius Geniušas pripažįsta, kad tai bus itin sudėtingas ir iš esmės meninio kolektyvo kūrybines galias išbandantis darbas. Slėpiningą tragedijos koloritą kuria jauna rusų dailininkė Taisija Chiža.
Pasak teatro vadovo B.Želvio, pasirinkimą šią G.Verdi operą įtraukti į teatro repertuarą lėmė vienas svarbiausių teatro trupėse kūrybinių faktorių – čia dainuoja brandžios, solidžios patirties ir gilaus vaidybinio meistriškumo įgijusios solistės G.Pečkytė ir R.Vaicekausakitė. Operos melomanai aukščiausiais balais įvertino jų paruoštą ir padainuotą Liučijos partiją  G.Donizetti operoje, taip pat judviejų Rozinas (Sevilijos kirpėjas), Violetas (Traviata), Ponias Flut (Vindzoro šmaikštuolės), o kur dar įspūdingas pagrindinių vaidmenų kraitis operetėse. O būtent Ledi Makbet partija, pageidaujant realizuoti šią G,Verdi operą, dažnai trupei būna beviltiškas iššūkis. Operoje sudėtingą ir didžiulį draminį bei režisūrinį krūvį turi choras, tai tiesiog dar vienas reikšmingas kolektyvinis personažas, o dabartinis choristų kolektyvas yra pajėgus ir gali imtis tokių sudėtingų veikalų.

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.