LEO FALL

Madam Pompadur

(Madame Pompadour)

-------------------------------------

LEO FALL
MADAM POMPADUR
2 dalių operetė

Premjera 2010 m balandžio 9 d.
Trukmė 2.50 val.
 
Rudolf Schanzer ir Ernst Welisch libretą vertė Gintaras Patackas
Režisierė ir choreografė - ANŽELIKA CHOLINA
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Kostiumų ir grimo dailininkas - JUOZAS STATKEVIČIUS
Scenografas - MARIJUS JACOVSKIS
Šviesų dailininkas - Tadas Valeika
Chormeisteriai - Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė
 
Operetės „Madam Pompadur“ siužetas perkelia į XVIII amžiaus Paryžių, leidžia pajausti jo bulvaruose klestėjusią linksmą, kupiną pramogų atmosferą, alsuojančią mugių ir smuklių dvasia.

Pagrindinė kūrinio veikėja - Madam Pompadur – istorinė asmenybė. Nuo 1745 m. ji buvo oficiali Prancūzijos karaliaus Liudviko XV favoritė. Apsupusi karalių jai ištikimais žmonėmis, markizė Pompadur lėmė to meto valstybės vidaus ir užsienio politiką, globojo mokslą ir menus. Per 20 viešpatavimo dvare metų ši neeilinė moteris valdė ne tik Prancūziją, jos įtaka buvo jaučiama visoje Europoje.
Kūrinio libretas pasakos vieną, bet raiškiai jos būdą, temperamentą ir galias nusakantį nuotaikingą gyvenimo epizodą, kupiną operetinių meilės trikampių, smulkių intrigėlių, kurios sėkmingai bus išnarpliotos. Mylinčios širdys susijungs, o Markizė valdinga ranka ir toliau vadovaus Prancūzijai.
 
2010 m.  spektaklis buvo išskirtas dvejose "Auksinio scenos kryžiaus" apdovanojimų nominacijose: J.Statkevičius už kostiumus ir grimą, bei K.Siurbytė už Madam Pompadur vaidmenį.

Dėl perkeltų spektaklių 09.30 - 10.04

Dėl COVID-19 prevencijos ir teatro kolektyvo laikinos saviizoliacijos repertuarinė veikla stabdoma iki spalio 5 d.
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUS

Aplink teatro pastatą vykdomi rekonstrukcijos darbai

Dėl Kauno m. vykdomų Miesto sodo ir Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbų negalimas automobilių parkavimas ir apsunkintas pėsčiųjų judėjimas teatro prieigose. Atvykę į spektaklį sekite patekimo į teatrą nuorodas. Dėl žiūrovų temperatūros tikrinimo prašome į spektaklius vykti anksčiau. Būtina turėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Atsiprašome už nepatogumus.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.