Gaetano Donizetti
2012 m. - Auksinis scenos kryžius PREMJERA 2011 m. spalio 1 d.
Trukmė 2.40 val. Muzikos vadovas ir dirigentas - JULIUS GENIUŠAS
Pastatymo meno vadovė - DALIA IBELHAUPTAITĖ Režisierius - GEDIMINAS ŠEDUIKIS Scenografas ir šviesų dailininkas - MARIUS-ALEXANDRU DUMITRESCU (Rumunija) Kostiumų ir grimo dailininkas - JUOZAS STATKEVIČIUS Chormeisteriai - RAMŪNAS TILVIKAS, RASA VAITKEVIČIŪTĖ Trumpas operos turinys: „Liučija di Lamermur“ yra dar viena variacija „Romeo ir Džuljetos“ tema. Pastatyta pagal Valterio Skoto istorinį romaną „Lamermūro nuotaka“, opera pasakoja meilės istoriją tarp Liučijos ir Edgardo – jaunuolių, kurių šeimos viena kitai yra mirtini priešai. Liučijos brolis Enrikas, siekdamas sustiprinti savo politinę įtaką, nori seserį ištekinti už lordo Artūro. Tačiau Liučija myli Edgardą – mirtinų šeimos priešų atstovą. Jaunuolių jausmai abipusiai ir Edgardas siekia kiekviena proga pasimatyti su savo mylimąja. Sunerimęs Enrikas nutaria imtis klastos, kad priverstų seserį ištekėti už Artūro. Jis suklastoja laišką nuo Edgardo, kuriame šis neva prisipažįsta nebemylintis Liučijos.
Neviltin puolusi mergina sutinka tekėti. Tačiau vestuvių dieną pilyje netikėtai vėl pasirodo iš užsienio sugrįžęs Edgardas. Pamatęs vestuves, jis įširsta, ir prieš išvesdinamas iš pilies, prakeikia Liučiją. Merginos brolis iškviečia Edgardą dvikovon. Tuo tarpu vestuvių svečiai sužino siaubingą naujieną – Liučija išprotėjo ir nužudė savo sutuoktinį (žymioji išprotėjusios Liučijos arija laikoma viena iš įstabiausių koloratūrinio soprano arijų operos istorijoje). Įžengusi į puotos salę, Liučija apalpsta, o netrukus, neatlaikiusi sielos skausmo, miršta. Edgardas, sužinojęs apie mylimosios mirtį, taip pat nusižudo, tikėdamasis su Liučija vėl susitikti danguje. Žymiausio Gaetano Donicečio kūrinio „Liučija di Lamermur“ premjera įvyko 1835 m. rugsėjo 26 d. Neapolyje. Teatro trupės repertuare ir Kauno scenoje ši opera suskambo pirmą kartą, o kalbant apie Lietuvos muzikinę sceną, opera tik kartą buvo statyta Vilniuje. |
![]() |
Informacija apie bilietus |
PRATĘSTAS KARANTINAS
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUS

Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą
Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.