Zita Bružaitė

Guliverio kelionėsAprašymas Vaidina

GULIVERIO KELIONĖS

2 dalių opera vaikams

Kompozitorė Zita BRUŽAITĖ
Libreto autorė DAIVA ČEPAUSKAITĖ
pagal Jonathan Swift romaną


Muzikinis vadovas ir dirigentas VIRGILIJUS VISOCKIS
Režisierė  AGNĖ DILYTĖ
Dailininkė  RAMUNĖ SKREBŪNAITĖ
Vaizdo projekcijos  LINAS AUGUTIS
Šviesų dailininkė  KORNELIJA RIMGAILĖ KONDRATAVIČIŪTĖ
Choreografas  DAINIUS BERVINGIS
Chormeisterė  RASA VAITKEVIČIŪTĖ

Premjera 2021 m.
*********************************

Kompozitorė Zita Bružaitė šį spektaklį vadina „opera vaikams ir muzikine kelione“ suaugusiems. Naujas muzikinis sceninis kūrinys „Guliverio kelionės“ sukurtas Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais, pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Kompozitorei buvo svarbu kūrinyje pabrėžti kelionės prasmę – ji turi kelias linijas: nuotykių, laikmečio/stiliaus ir lengvų aliuzijų į geografines trajektorijas – Anglija ir ne Anglija.

Šioje operoje vaikams girdime jau atpažįstamą Z. Bružaitės muzikinę kalbą, kurioje ji lengvai jungia ir gretina nuosaikų modernizmą su džiazo, baroko ar folkloro elementais.
Pasak kompozitorės, opera „Guliverio kelionės“ neapsiriboja tik vaikiška auditorija – tai veikiau vaikiškas jos pačios žvilgsnis į mus supantį pasaulį. Operoje, kaip ir literatūriniame J. Swifto tekste, puikiai dera keli sluoksniai: šalia žaismingo mažo ir didelio pasaulio sugretinimo keliami ir gyvenimiški klausimai, į kuriuos atsakymų ieško ir vaikas, ir suaugęs. Z. Bružaitė sako, kad operoje ypač svarbi kelionių linija: „Žmogus, jausdamasis laimingas ir turėdamas viską savo namuose, vis tiek veržiasi keliauti, pažinti, atrasti. Kyla klausimas, kokių motyvų vedini mes tai darome?“. Kiekvienas žmogus savo kelionę turi keliauti pats, darydamas savo klaidas ir keldamas savo klausimus – taip gyvena ir mažas, ir suaugęs. Kas kita – nuotykis, pažinimas, atradimai. „Guliverio kelionės“ yra apie tai.

Kaip ir anksčiau sukurtuose ir Kauno muzikiniame teatre sėkmingai gyvavusiuose kompozitorės sceniniuose kūriniuose vaikams „Grybų karas ir taika“ bei „Voro vestuvės“, taip ir „Guliverio kelionėse“ muzikinės kalbos natūralumas, įsimintinos melodijos džiugina jaunųjų žiūrovų ir jų tėvelių širdis.

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

J.Karnavičiaus opera RADVILA PERKŪNAS

Liepos 3 d. 19 val. Raudondvario Menų inkubatorius.
Jurgis Karnavičius. Opera RADVILA PERKŪNAS.
Dainuoja Ž.Galinis, M.Zimkus, G.Pečkytė, R.Preikšaitė, R.Baranauskas, K.Alčauskis, Ž.Voronovas, P.Padleckis, A.Apšega, J.Lamauskas, R.Urbietis, M.Arutiunova, I.Vaznelytė, G.Maciulevičius, D.Vėbra, teatro choras.
Teatro orkestrui diriguoja Jonas Janulevičius.

Kvietimas prisijungti prie
Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvo

Skelbiame šokėjų atranką į teatro baleto trupę. Atranka vyks
2021 m. birželio 21 d. 18 val. teatre. Dalyvauti kviečiami profesionalūs baleto šokėjai bei jaunimas, šokantis įvairios stilistikos šokius. CV, nuotraukas ir video medžiagą (iki 2 min) siųsti ir registruotis el. paštu: baletkvmt@gmail.com iki birželio 18 d.

Covid-19

Dėl Lietuvoje paskelbto ir pratęsto karantino teatro spektakliai perkelti į kitas datas. Informacija apie naujas datas bus skelbiama po karantino atšaukimo.
Teatro kasa nedirba.
Pasižiūrėti mūsų koncertų ir jų fragmentų, pokalbių su artistais, spektaklių anonsų galite teatro FB ir YOUTUBE platformose.
Daugiau – INFORMACIJA APIE PERKELTUS SPEKTAKLIUSVirtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.