EMMERICH (IMRE) KÁLMÁN

Grafaitė Marica

(Gräfin Mariza)Aprašymas Vaidina Video

IMRE KÁLMÁN
GRAFAITĖ MARICA
2 veiksmų operetė

PREMJERA 2006 m. lapkričio 18 d.
Trukmė 2.50 val.

Režisierius - ALEXEY STEPANIUK (Rusija)
Dirigentas - VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografas - FRIEDER KLEIN (Austrija)
Kostiumų dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas - DAVYD AVDYSH (Rusija)
Chormeisteriai - Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė

 
Operetė „Grafaitė Marica“ kartais vadinama vengrų rapsodija: romantiniai, svajingi, kiek kaprizingi vengrų-čigonų motyvai, išradingi improvizaciniai melodijų vingiai puikiai atskleidžia ne tik operetės herojės Maricos ir ją pamilusio Tasilo jausmus bet ir liudija paties kompozitoriaus meilę gimtosios šalies muzikinėms tradicijoms.
Operetėje „Grafaitė Marica“ I.Kalmanas lieka ištikimas savo principui ne tik suteikti žiūrovams pramogą, bet ir paliesti sielą, sujaudinti. Parašyti gražias melodijas, nors po premjeros Vienoje jos iš karto tapo šlageriais, nebuvo kompozitoriaus tikslas. Operetės herojai dainuoja , kai nebegali išreikšti jausmų žodžiais. Tad nekeista, kad jau daugiau nei 80 metų operetė neišnyksta iš pasaulio muzikinių teatrų repertuaro.
Tai jau ketvirtasis šios operetės pastatymas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.
Operetės premjera sulaukė puikių atsiliepimų, o pagrindinio vaidmens atlikėja Raminta Vaicekauskaitė buvo apdovanota „Auksinio scenos kryžiaus“ prizu operetės nominacijoje.

2015/2016 m. kūrybiniame sezone buvo atnaujinta operetės „Grafaitė Marica“ atlikėjų sudėtis. Maricą vaidina ir dainuoja Ieva Goleckytė, Lizą - Ingrida Kažemėkaitė, Tasilo herojų  žiūrovams pristato Andrius Apšega, Župano - Egidijus Bavikinas, Peničeko - Dainius Bervingis. Kunigaikštienės Kudenštain vaidmenį, kuriuo „Auksinį scenos kryžių“ 2007 m. už nepagrindinį vaidmenį pelnė ilgametė teatro primadona Danutė Dirginčiūtė, atlieka Laimutė Kuzmickaitė-Milašienė.
Naująją solistų sudėtį paruošė ir spektaklį  diriguoja maestro Virgilijus Visockis.
Debiutantų premjera įvyko 2015 m. spalio 8 d.
   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.