Oleksandr Rodin

AladinasAprašymas Vaidina

Oleksandr Rodin
ALADINAS
2 dalių baletas vaikams
Libreto autorius Serhiy Kon

Pastatymo meno vadovas Petro Kachanov
Choreografas ir režisierius Sergii Kon
Asistuojanti choreografė Oksana Chamrovska
Dirigentas Virgilijus Visockis
Scenografė Natalija Klisenko
Kostiumų dailininkas Dmitrii Kuriata

Premjera 2022 m. spalio 29 d.
Trukmė 1,35 val.


Naujas paslaptingai žaismingas ir rytietiškai spalvingas baletas vaikams „Aladinas“ statomas pagal žinomo ukrainiečių kompozitoriaus Oleksandro Rodino muziką. Baletą Kauno muzikiniame teatre statys ta pati ukrainiečių menininkų komanda, kuri jau yra realizavusi šį projektą Kijevo operos teatre 2021 m., bet prasidėjęs karas Ukrainoje spektaklio pasirodymus nutraukė. Libretą pagal pasaką iš knygos „Tūkstantis ir viena naktis“ bei jos variantus žinomuose kino filmuose parašė ir pats baletmeisteris Serhiy Kon.

Baleto „Aladinas“ įkvėpimo šaltiniu buvo viduramžių arabų ir persų literatūros klasika „Tūkstančio ir vienos nakties knyga“, garsių filmų ir animacijų siužetai pagal rytietiškas pasakas. Stebuklai ir magija suteikia smagaus nustebimo jausmą kasdieniame gyvenime. Rytietiškos pasakos apie Aladiną ir stebuklingą lempą siužetas žavėjo daugybę žmonių kartų, nes jame yra svarbios moralinės ir etinės temos: gėrio pergalė prieš blogį, širdies tyrumo pranašumas, mintys ir poelgiai prieš gudrumą, veidmainystę, valdžios ir pelno troškimas. Baleto centre – skirtinguose pasauliuose gyvenančių Aladino ir Džino prie  lempos prirakintos žavingosios Žasminos, sultono vietą svajojančio užimti Džafaro, siekiančio tapti pasaulio valdovu, likimų istorija.
Spektakliu siekiama pabrėžti asmenybės vertę: jei esi savimi – neįtikėtini stebuklai virs realybe. Naujasis baletas kuriamas remiantis klasikinės ir modernios choreografijos deriniu, papildant įvairiais stiliais ir technikomis, papuoštas rytietiškų šokių elementais.
„Tikiuosi, kad baletas sudomins vaikus ir formuos jų spalvingą pasaulėžiūrą, o vyresniesiems leis mėgautis ir pasinerti į pasakų ir stebuklų pasaulį, sako baletmeisteris Serhiy Kon.

Vaikų auditorijos tyrimai liudija, kad mažieji scenoje pasigenda pažįstamų iš skaitomų pasakų ar animacinių filmų personažų, intriguojančių ir fantastinių istorijų, geros, lengvai įsimenamos muzikos. Tad ryški, plataus nuotaikų spektro muzika, spinduliuojanti gėrį ir šilumą, spalvingas reginys ir šokis bus puiki atrakcija vaikams ir atlieps jaunųjų teatro žiūrovų lūkesčius.


Šoks teatro ir kviečiami baleto artistai.

 

   
2022 spalis
Šeštadienis 29 d. 12:00 val.2022 spalis
Sekmadienis 30 d. 12:00 val.2022 lapkritis
Sekmadienis 6 d. 12:00 val.2022 gruodis
Sekmadienis 11 d. 12:00 val.
Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

Teatro kasos vasaros darbo laikas:

Nuo liepos 16 d. iki rugpjūčio 29 d. kasa NEDIRBA.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.