Archyvas


CLAIRE MARTIN ir Kauno bigbendas

(CLAIRE MARTIN ir Kauno bigbendas)


Aprašymas Foto

CLAIRE MARTIN ir Kauno bigbendas

2022 m. gruodžio 12 d. 18 val.

Britų džiazo muzikos divos Claire Martin, vadinamos geriausia dešimtmečio britų dainininke, ir Kauno bigbendo koncertas – metų įvykis kultūros europos sostinės karūną dėvinčiam Kaunui.
Claire laimėjusi daugybę prestižinių apdovanojimų, pasipylusių lyg iš gausybės rago: British Jazz Awards ir BBC Jazz Awards apdovanojimas už geriausią vokalą – tai tik keli jos korifėjai. Jos karjera išties įspūdinga: pastovios gastrolės Europoje, Amerikoje, Azijoje, darbas BBC Radio 3 „Jazz Line Up“ laidų vedėja, dvidešimties albumų išleidimas. Claire Martin koncertavusi su Karališkuoju Liverpulio filharmonijos orkestru, Royal Northern Sinfonia, BBC Big Band ir kitais žymiais orkestrais. 2011 m. Karalienės gimtadienio ceremonijoje dainavusiai Claire Martin buvo suteiktas itin aukštas britų nacionalinis apdovanojimas – Britanijos imperijos ordinas (OBE), teikiamas už indėlį į menus, mokslą, labdaringą veiklą bei bendradarbiavimą su gerovės organizacijomis.

Claire Martin užaugo Vimbldone, Pietų Londone. Kadangi namai visuomet buvo pilni muzikos, būdama dvylikos metų Claire Martin išmoko visas Judy Garland dainas, tačiau legendinės Ellos Fitzgerald dainos pakeitė jos gyvenimą ir lėmė apsisprendimą rinktis džiazo muzikos kelią. 1990 m. Claire Martin pasirašė sutartį su prestižine Glazgo (Škotija) leidybos agentūra „Linn Records“, bendradarbiavo su tokiais muzikos metrais kaip Martinas Tayloras, Johnas Martynas, Stephane'as Grappelli, Kenny Barron, Richardas Rodney Bennettas ir Jimas Mullenas. Džiazo vokalą Claire Martin studijavo Londone ir Niujorke, o bendrystė su džiazo kompozitoriumi ir atlikėju seru Richardu Rodney Bennettu bei jos debiutinis albumas „The Waiting Game“ (Linn Records, 1992) dainininkę akimirksniu kilstelėjo į sėkmės aukštumas. Kaip fejerverkas, sėkme ir didelių pardavimų skaičiumi, iššovęs 2009 m. išleistas albumas „A Modern Art“ paskatino „Jazz Times USA“ patvirtinti: „Ji yra geriausių planetos džiazo vokalistų penketuke“.

Patyrusi Betty Carter, Shirley Horn, Sheila Jordan, Peggy Lee ir Ella Fitzgerald įtaką, Claire Martin sėkmingai sukūrė savo unikalų skambesį, pasižymintį tokia pačia ikonine kokybe ir balso tembru kaip ir jos pirmtakai. „Mėgstu dainas, kad ir kokio žanro būtų. Bet mėgstu džiazo laisvę, kuri muzikantams suteikia galimybę improvizuoti. Improvizacija yra pagrindinis mano vaizduotės įkvėpimo raktas.“ [C.M.]

Gruodžio 12 dieną Kauno valstybiniame muzikiniame teatre susitiks du legendiniai vardai – Claire Martin ir Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis), kurie pakvies į melodingą džiazo muzikos puotą. Rampų šviesoje kurioje skambės visiems atpažįstamų džiazo dainų rinktinė, skleisis paslaptingas Claire Martin balso tembras, čia pat gimstančios improvizacijos, soliniai bei tutti Kauno bigbendo pasažai, kuriuos išgirdę įsiminsite ilgam.

 
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.