Archyvas


Žydrasis Dunojus

(The Blue Danube)


Aprašymas Foto Video Kita

Spektaklis skiriamas Lietuvos baleto devyniasdešimtmečiui

ŽYDRASIS DUNOJUS
2 veiksmų baletas
pagal Johann‘o Strauss‘o muziką


Premjera 2015 m. kovo 6 d.
Trukmė 2.20 val.

Pirmosios libreto redakcijos autorius Nikolaj Volkov
Muziką parinko ir papildė Jevgenij Kornblit

Choreografė, režisierė ir KVMT libreto redakcijos autorė - EGLĖ ŠPOKAITĖ
DirigentaI - JULIUS GENIUŠAS, VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografas ir vaizdo projekcijų autorius - GINTARAS MAKAREVIČIUS
Kostiumų ir grimo dailininkas - JUOZAS STATKEVIČIUS
Šviesų dailininkas - AUDRIUS JANKAUSKAS

Šoka Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės šokėjai

Istorija apie Kūrybą,  Meilę, Ieškojimus

2015 m. Kauno valstybinis muzikinis teatras į repertuarą įraukė dar vieną šokio spektaklį - baletą „Žydrasis Dunojus pagal Johann'o Strauss'o muziką.

Teatras ir spektaklio  statytojai tikisi sukurti spalvingą, jausmingą, linksmą, tačiau kartu ir jautrų baleto spektaklį. Pastatymo meniniai sprendimai nenutols nuo tradiciniam baleto spektakliui būdingo pasakojimo. Dažnai pasitaikantį turinio ir formos supaprastinimą ar neskoningą dramatizmą kūrėjai sieks pakeisti švelnia ironija, o kūrinio idėją perteikti savitomis teatrinėmis formomis.

Kitais metais baletas „Žydrasis Dunojus“ skaičiuos šešiasdešimtuosius gyvavimo scenoje metus. Kūrybinė grupė bandys pateikti tai, ko tikisi ir laukia dauguma žiūrovų ir atlikėjų – įspūdį, klasikinę šokio tradiciją, turtingą šiuolaikinę šokio kalbą, formos šiuolaikiškumą, istorijos aktualumą ir prasmingumą.
Kūrėjai šokio kalba pasakos nesudėtingą pagrindinio veikėjo – jauno kompozitoriaus Franco – istoriją, išryškindami jos sąsajas su kompozitoriaus J. Strauss‘o biografija, siekdami išlaikyti pagarbų, jautrų ir nuoširdų santykį su jo spalvinga ir dramatiška gyvenimo patirtimi. Pastatymo autoriai pažvelgs į menininko kūrybinius ieškojimus, įkvėpimo šaltinius, socialinio statuso problemas, jo spindesio ir skurdo priešpriešas. XIX a. kūrėjo istoriją, aktualią ir šiandien, jauni teatro baleto artistai sieks perteikti lyg savo gyvenimo jaudinančią patirtį, įtraukdami į spektaklio atmosferą ir žiūrovą.

Pagrindinė spektaklio idėja – nuolatinis, šimtmečiais nesikeičiantis kūrėjo pripažinimo troškimas, meilės, įkvėpimo ir artimo bendraminčio paieškos, nuolatinė kuriančio žmogaus akistata su autentiškumo ir prasmės klausimu.

Pokalbis su Egle Špokaite TV kanalo LRT Kultūra laidoje „7 Kauno dienos“:

https://www.youtube.com/watch?v=aXtl-SkfSSM

 Pokalbis su Egle Špokaite INIT TV laidoje „Susitikimai“:

https://youtu.be/j9v-FdYtcHQ
 
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.