Gioachino Rossini

Turkas ItalijojeAprašymas Vaidina Foto Video

KAUNO VALSTYBINIO MUZIKINIO TEATRO IR
ESTIJOS KONCERTINĖS ĮSTAIGOS PROMFEST PROJEKTAS

Gioachino Rossini
TURKAS ITALIJOJE

(Il Turco in Italia)
2 dalių komiška opera
Dainuojama originalo kalba su lietuviškais surtitrais


Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas ERKI PEHK (Estija)
Režisierius ANDRUS VAARIK (Estija)
Dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas ir kostiumų dailininkas MADIS NURMS (Estija)
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Choreografas ir režisieriaus padėjėjas DAINIUS BERVINGIS
Šviesų dailininkė KORNELIJA RIMGAILĖ KONDRATAVIČIŪTĖ
Videodizainerė KATRE SULANE (Estija)

PREMJERA
2021 m. rugsėjo 8, 9 d. Kaunas
2021 m. rugsėjo 12, 13, 14 d. Pernu (Estija)
Trukmė 2.30 val.

 

SELIM, turkas – Sargis Bazhbeuk-Melikyan (Armėnija), Giedrius Prunskus, Joris Rubinovas
FIORILLA, neapolietė – Anna Tverdova (Ukraina), Gabrielė Bukinė
DON GERONIO, jos vyras – Taras Berezhansky (Ukraina), Žygimantas Galinis
NARCISO, jos meilužis – Yuri Rostotskii (Rusija), Mindaugas Jankauskas
ZAIDA, turkė – Kamile Bonté, Ieva Goleckytė
PROSDOCIMO, poetas – Vladislav Tlushch (Ukraina), Andrius Apšega

Kauno valstybinio muzikinio teatro choro artistai
Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras

Kontraversiškųjų PROMFEST operų spektaklių kūrėjų vizija!
G. Rossini opera „Turkas Italijoje“ yra bendras Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Estijos koncertinės įstaigos PROMFEST projektas. XIX a. pradžios opera spalvinama ryškiomis praeito šimtmečio 90-ųjų estetikos spalvomis, nardinama į TV realybės šou baseiną ir pažindina su savaip pasaulį reginčiais kupidonais. Pagalvojote, o ką gi šie eklektiški elementai turi bendro su klasikine G. Rossini opera? Pasirodo labai daug.

Operos ,,Turkas Italijoje“ pastatymas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre stebina žiūrovus netikėta istorijos interpretacija. Meilės penkiakampis perkeliamas į šiandieną, tiksliau – į TV realybės šou erdvę. Spektaklio metu įveiklinamos šiuolaikinės medijos. Jomis statytojai siekia sukurti paviršutiniškumo, saldaus kičo įspūdį, kuomet operos personažai nebesugeba atskirti realybės nuo fikcijos. Ekranas tampa esminiu ir vieninteliu realybės įrodymu. Tai aliuzija ir į realybę, kai mes patys norime savo gyvenimus stebėti per ekranus. Taip operos statytojai reaguoja į globalią problematiką.
Operos premjera įvyko 1814 m. rugpjūčio 14 d., La Scala teatre Milane.
,,Turkas Italijoje“ yra komiška opera pasakojanti istoriją apie Neapolyje gyvenantį poetą Prosdocimo. Jis kenčia nuo kūrybinės sausros, todėl nusprendžia ieškoti šmaikščių įspūdžių realiame gyvenime, jie taptų atspirties tašku jo naujai komedijai.

Prosdocimo čigonų stovykloje sutinka sumišusį, seną bičiulį Don Geronio, ieškantį būrėjos, galinčios delne perskaityti jo ateitį. Sumanioji čigonė Zaida pasijuokia iš naivuolių vyriškių. Tačiau čigonės suintriguotas Prosdocimo išsiaiškina jos pačios praeitį. Pasirodo, jog Zaidai teko bėgti iš princo Selim'o haremo, nes buvo neteisingai apkalinta neištikimybe. Zaida siaubingai sielvartauja, nes tebemyli princą ir trokšta pas jį grįžti. Prosdocimo pasižada padėti čigonei susigražinti laimę.

Tuo tarpu bičiulio Geronio jauna ir koketiška žmona Fiorilla, pavargusi nuo vedybinio gyvenimo rutinos, mėgaujasi besikeičiančių meilužių teikiamais malonumais. Kaip tik tuo metu į Neapolį ir atplaukia žavingas ir turtingas turkas. Rytietis iškart pastebi gražuolę Fiorillą, o ji, pajutusi naujos aistros potencialą, kviečia turką pas save į namus išgerti kavos. Jos vyro Don Geronio ir meilužio Narciso siaubui turkas sutinka pas Fiorillą pasisvečiuoti – „išlenkti puodelio“.

Tačiau Prosdocimo sužino, jog šis turkas - princas Selim'as ir yra čigonės Zaidos gyvenimo meilė. Prosdocimo suvokia, jog netikėtai subūrė tobulą personažų komandą savo naujajai komedijai. O kaip ši intriguojanti meilės drama klostosi toliau, sužinosite spektaklio metu.

   

Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.