Archyvas

Karl Millöcker

Studentas elgeta

(Der Bettelstudent)


Aprašymas Foto
Karl Millöcker
STUDENTAS ELGETA
3 veiksmų operetė
 
PREMJERA 2006 m. balandžio 7 d.
Trukmė 3 val.
 
Režisierius - ANDREY BESTCHASTNY
Dirigentas - VIRGILIJUS VISOCKIS
Dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas - DAINIUS BERVINGIS

K.Millöckerio operetės „Studentas elgeta“ premjera Vienoje buvo parodyta 1882 m. Libretą jai parašė daugelio to laikotarpio operečių tekstų autoriai F.Zell ir R.Genée pagal Victorien Sardou pjesę „Fernandos vestuvės“. Veiksmas vyksta 1704 m. Krokuvoje, kai Lenkija buvo valdoma nemėgiamo Saksonijos karaliaus Augusto II, konkuravusio dėl karūnos su Stanislovu Leščinskiu. Šalyje vietos aristokratai netgi organizavo politinius neramumus, o keletas maištininkų sėdėjo Krokuvos kalėjime.

Pjesėje pasakojama, kaip aukštuomenės dama įžeidė prasčioką, bet tuščiagarbį pulkininką Olendorfą, ir jis nutarė atkeršyti. Pulkininkas išleido į laisvę kalėjime sėdėjusį neturtingą studentą Symoną Rymanovičių su sąlyga, kad apsimetęs turtuoliu kunigaikščiu Verbickiu, jis pasipirštų kilmingajai merginai. Papildoma intriga yra tai, kad Symono kameros draugas, šioje istorijoje apsimetantis kunigaikščio sekretoriumi, yra tikriausias maištininkų vadeiva. Tačiau, nenuostabu, kad pulkininko Olendorfo suregztas keršo planas žlunga, nes vargšas studentas ir kilminga mergina iš tikrųjų pamilsta vienas kitą.

Operetės siužete išlieka keletas su tuo laikotarpiu susijusių akcentų, todėl ji buvo itin mėgiama Saksonijos įtakos kraštuose, o K.Millöcker‘is, pats būdamas austras, tolerantiškai ir palankiai vertino lenkų nacionalinio išsivadavimo nuotaikas. Tuo operetės libretas skyrėsi nuo tradicinių saloninių šio žanro libretų.
Atsižvelgiant į laikmetį ar šalies, kurioje statoma operetė, visuomenines ir kultūrines tradicijas, operetės libretas dažnai koreguojamas ar net kuriamas naujai, keičiami herojų vardai. Ši tendencija būdinga daugelio operečių pastatymų istorijai.

2006 m. operetės „Studentas elgeta“ pastatymui Kauno valstybinis muzikinis teatras pasirinko garsaus rusų dramaturgo N.Erdmano ir jo pagalbininko M.Ulickio parašytą libretą, kuriame spalvingiau charakterizuojami pagrindinių veikėjų paveikslai, daugiau draminio veiksmo, išieškota ryškesnių situacijų komedijos bruožų.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.