Imre Kálmán

Silva

(Die Csardasfürstin)



Aprašymas Vaidina Foto Video

Imre (Emmerich) Kálmán
SILVA

(Die Csardasfürstin)

2 dalių operetė
Jano Frido ir Michailo Mišino tekstas pagal Leo Steino ir Bela Jenbacho libretą
Eilės Vladimiro Michailovo, Dmitrijaus Tolmačiovo
Vertė Vida Rekienė

Režisierė – RŪTA BUNIKYTĖ
Dirigentas – VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografė ir kostiumų dailininkė – KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Šviesų dailininkas – AUDRIUS JANKAUSKAS
Choreografė – INGA BRIAZKALOVAITĖ
Chormeisterė – RASA VAITKEVIČIŪTĖ

Trukmė 2.50 val.
**************
Spektaklio režisierė Rūta Bunikytė:
„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji
viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką.
„Silva“ - labai gerai žinoma operetė, ne kartą rodyta ir Kauno muzikiniame teatre. Žiūrovai jau žino, kaip viskas buvo ir kas turi būti. Tad mūsų tikslas papasakoti „Silvos“ istoriją taip, kad joje atsirastų ir netikėtų momentų. Juk ir skaitydami tas pačias knygas matome jas skirtingais vaizdais. Tai
mūsų gyvenimo patirčių kompleksas, kuris atsiskleidžia vizualizuodamasis. Kiekvieno kūrėjo pastatymai bus skirtingi. Mes šiame spektaklyje sieksime ryškiau atskleisti pagrindinių herojų gyvenimo aplinką. Juk tai, ką darome, su kuo bendraujame, kur gyvename kuria ir mus pačius. Kviesdami pažvelgti į operetės herojų gyvenimą, siūlome susipažinti ir su jų sociumu. Čia gims nauji veikėjai, naujos mažos istorijos. Kiekvienas kadras (kaip ir gyvenime) nebus vienplanis. Centre - įsimylėjusi porelė, už jų skaitantis šiandienos laikraštį senolis, o tolumoje dešimtys į darbus bėgančių žmonių. Viskas priklauso nuo mūsų susikoncentravimo taško.
Tokia yra ir mūsų „Silva“
pilna matomų ir nematomų herojų, siekiančių surasti meilę dinamiškame 1935-ųjų gyvenime.

************

Viena žymiausių I. Kálmáno operečių – „Čardašo karalienė” – buvo pradėta rašyti 1913 m., kai vieniečiai L.Steinas ir B.Jenbachas pasiūlė kompozitoriui pjesę „Tegyvuoja meilė”. Entuziastingai pradėtą darbą nutraukė I Pasaulinis karas – beprasmiška kurti himną meilei, kai Europoje griaudėja patrankos, o laikraščiai nuolat spausdina žuvusiųjų sąrašus. Tačiau po nedidelės pauzės, 1915 m. lapkričio 17 d. Vienos „Johann Strauss” teatre įvyko „Čardašo karalienės” premjera. O po jos – triumfo žygis per apkasais išraustą Europą. Operetė buvo pastatyta visuose, net ir skirtingose barikadų pusėse kariavusių šalių teatruose.

Pirmąja Silva Varesku tapo dainininkė Mici Giuntler. Po poros mėnesių Metropol teatro primadonai  Frici Masari plojo Berlynas, 1916 m. Šari Fedak suvaidino Silvą Budapešte, 1917 m. operetė sensacingai buvo sutikta Stokholme, pagrindinį vaidmenį atliko Elna Gistend. Tais pačiais metais operetė atkeliavo į Peterburgą ir buvo pastatyta „Vasaros buffa” teatre. Čia dėl pamesto titulinio klavyro puslapio „Čardašo karalienė” buvo pavadinta pagrindinės veikėjos Silvos vardu ir toks operetės pavadinimas paplito daugelyje Rytų Europos teatrų.

Operetės melodraminis siužetas atspindi vieną ryškesnių to meto socialinio gyvenimo aktualijų – konfliktą tarp raiškios asmenybės ir snobizmu persmelktos visuomenės, tarp varjetė artistės Silvos ir aristokratų elito, niekinančio sceninį amatą. Kaip ir būdinga žanrui, audringa meilės istorija perpinama smagiais ir intriguojančiais pokštais. Siužetas turi realiais faktais grįstą pagrindą: pagal to meto statistinius duomenis, rinktus nuo 18 amžiaus, su šypsena tenka konstatuoti, kad Austrijoje-Vengrijoje įspūdingas skaičius kunigaikščių, grafų ir baronų buvo susituokę su aktorėmis, dainininkėmis ir varjetė šokėjomis…

   
2025 vasaris
Penktadienis 7 d. 18:00 val.



2025 kovas
Šeštadienis 15 d. 18:00 val.



2025 gegužės
Šeštadienis 10 d. 18:00 val.




Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt




Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.