Archyvas

Cy Coleman

Mieloji Čariti

(Sweet Charity)


Aprašymas Foto Video

Cy Coleman
MIELOJI ČARITI
2 dalių miuziklas

PREMJERA 2009 m. spalio 10 d.
Trukmė 3.10 val.


Režisierius - KĘSTUTIS JAKŠTAS
Dirigentas - JULIUS GENIUŠAS
Dailininkė - MARIJA RUBAVIČIŪTĖ
Choreografas - AURELIJUS LIŠKAUSKAS
 

Miuziklas „Mieloji Čariti“ (Sweet Charity) parašytas pagal Neil Simon libretą, muziką jam sukūrė garsus Amerikos teatro kompozitorius Cy Coleman, eiles dainoms parašė Dorothy Fields. Miuziklo libretas pagrįstas originaliu Federico Fellini, Tullio Peneili ir Ennio Fialano scenarijumi kino filmui „Kabirijos naktys“.

Miuziklą 1966 m. Brodvėjaus Palace Theatre pastatė režisierius ir choreografas Bob Fosse, po metų miuziklas rampos šviesas išvydo Londono Prince of Wales Theatre. Pirmasis miuziklo pastatymas ir du jo atnaujinimai sulaukė milžiniško publikos pripažinimo, kritikų liaupsių, pelnė nemažai autoritetingų Amerikos teatro apdovanojimų. Prestižinį Tony apdovanojimą dar 1966 m. už geriausią miuziklo choreografiją gavo režisierius ir choreografas Bob Fosse.

Miuziklas „Sweet Charity“ yra švelnus, švelniai ironiškas, tačiau tuo pat metu skaudus žvilgsnis į lengvatikės, naivios merginos Čariti Houp Valentine nuotykius, ar greičiau nesėkmingas meilės paieškas. Jos draugai pastoviai stulbinami Valentain patiklumo ir naivumo praminė ją Sweet Charity (labdaringai dalinančia savo meilę), kuri visados atlapoja ne tik širdį, bet ir savo kišenę visokiausiems pašlemėkams ir švaistūnams. Nepaisant daugelio skaudžių gyvenimiškų pamokų ir apgavysčių, Čariti dainuoja, šoka, juokiasi, verkia ir toliau patiria naujų romanų su įvairiausiais perėjūnais, vadindama juos „gyvuliško magnetizmo“, „kraštutiniu prašmatniu žemyniniu“ arba netgi „nesuvokiamai įtikėtinu, bet geresniu negu niekas“ herojais. Svarbiausia - Čariti nepraranda vilties ir tikėjimo gražiausiu jausmu - meile.
Miuziklo populiarumą liudija jo atnaujinimai, kuriuose dalyvauja Amerikos muzikinės scenos žvaigždės.

Pirmą kartą miuziklas atnaujintas 1986 m. ir parodytas Brodvėjuje, Minskoff Theatre. Spektaklis buvo įvertintas 4 Tony apdovanojimais , tarp jų už geriausius antraplanius vyro ir moters vaidmenis, bei kostiumus. Antrasis atnaujinimas 2005 m. Al Hirschfeld teatre buvo ypač sėkmingas televizijos ir kino žvaigždei Kristinai Applegate, kuri pelnė Tony apdovanojimą kaip geriausia miuziklo artistė, o kūrinys buvo pripažintas geriausiu metų miuziklu.

 
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.