Alan Jay Lerner, Frederick Loewe

Mano puikioji ledi

(N-7)Aprašymas Vaidina Foto Video

MANO PUIKIOJI LEDI
2 dalių miuziklas
Frederick Loewe muzika
Alan Jay Lerner pjesė ir eilės

Pagal George Bernardo Shaw pjesę ir Gabriel Pascal kino filmą PIGMALIONAS
Originalios produkcijos režisierius Moss Hart

Libretą vertė Viktorija Streiča ir Kristina Siurbytė

Režisierė VIKTORIJA STREIČA
Muzikinis vadovas ir dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Dirigentas VIRGILIJUS VISOCKIS
Scenografas ARTŪRAS ŠIMONIS
Kostiumų ir grimo dailininkė KOTRYNA DAUJOTAITĖ
Choreografas DAINIUS BERVINGIS
Chormeisterė ir dirigento asistentė RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Šviesų dailininkas AUDRIUS JANKAUSKAS
Vaizdo projekcijos ARVYDAS STRIMAITIS

Premjera 2021 m. rugpjūčio 31 d.
Trukmė 3 val.
„Mano puikioji ledi“ pristatoma susitarus su „Concord Theatricals Ltd.“, atstovaujančia „Tams-Witmark LLC“. www.concordtheatricals.co.uk

Pasižiūrėkite, kaip premjerai teatro artistai ruošėsi per karantiną:

GERA IR SMAGU


HENRIS HIGINSAS Raimondas Baranauskas, Laimonas Pautienius
ELIZA DULITL Marija Arutiunova, Ieva Juozapaitytė, Ingrida Kažemėkaitė
PULKININKAS PIKERINGAS Gediminas Maciulevičius, Ramūnas Urbietis
ALFREDAS DULITLAS Žygimantas Galinis, Liudas Mikalauskas Giedrius Prunskus
MISIS PIRS Giedrė Juknevičiūtė, Raimonda Talat-Kelpšaitė
MISIS HIGINS Rita Preikšaitė, Rūta Zaikauskaitė
FREDIS AINSFORD HILL Jurgis Jarašius, Rokas Laureckis, Nerijus Noreika
MISIS AINSFORD HILL Laimutė Kuzmickaitė, Živilė Bosaitė
ZOLTANAS KARPATIS Dainius Bervingis, Ramūnas Šimukauskas
DULITLO DRAUGAI Martynas Beinaris, Jonas Lamauskas, Martynas Stankevičius, Žanas Voronovas
Londono gyventojai, aukštuomenė, tarnai, valkatos – choro ir baleto artistai

Į Kauno valstybinio muzikinio teatro sceną sugrįžo populiarusis amerikiečių miuziklas „Mano puikioji ledi“. Šis visame pasaulyje garsus kūrinys Niujorke pastatytas 1956 m., ir tai buvo vienintelė ir nepakartota kompozitoriaus F.Loewe ir libreto autoriaus A.J.Lerner sėkmė. Spektaklio premjera įvyko prestižiniame Brodvėjaus teatre, pagrindinius vaidmenis sukūrė žymūs artistai Julia Andrews ir Richard Burton. Miuziklo libretas parašytas pagal airių kilmės anglų dramaturgo G.B.Shaw pjesę „Pigmalionas“ (1912). Pjesė pasakoja apie šiukšlininko Dulitlo dukterį, kalbančią gatvės žargonu, ir profesorių Higinsą, susilažinusį su bičiuliu Pikeringu, kad per pusę metų išmokys merginą kalbėti dailia literatūrine anglų kalba - taip ji tapsianti tikra ledi. Šis satyrinis kūrinys savo laiku taip pat buvo populiarus, tačiau plačiau šią pjesę išgarsino to paties siužeto miuziklas.
Brodvėjuje buvo parodytas įspūdingas miuziklo „Mano puikioji ledi“ spektaklių skaičius iš eilės – 2717, o jo premjeros Londone taip pat sumušė visus iki šiol čia rodytų sceninių veikalų rekordus. Daugelyje pasaulio šalių F.Loewe ir A.J.Lerner miuziklą išgarsino to paties pavadinimo kino filmas, kuriame Elizos Dulitl ir Higinso vaidmenis sukūrė garsūs amerikiečių kino aktoriai Audrey Hepburn ir Rex Harrison. Europoje miuziklas „Mano puikioji ledi“ pasirodė 1960-1961 m., nuo tada jo populiarumas vis augo. 1967-68 m. šis spektaklis tapo populiariausiu net ir vokiškos kultūros šalyse – Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir iš karaliaujančių pozicijų išstūmė J.Strausso operetę „Šikšnosparnis“.

Kauno muzikiniame teatre miuziklas „Mano puikioji ledi“ pirmą kartą buvo pastatytas 1965 m. – netrukus, kai tik pasirodė Europoje. Spektaklį pastatė režisierius Rostislavas Andrejevas, tai buvo vienas geriausių jo kūrybinio palikimo darbų. Elizą vaidino J.Ragaišytė, S.Repečkaitė, M.Žilionytė, prof. Higinsą - V.Rimkevičius ir V.Blažys. 1986 m. šį veikalą Kauno scenoje įkūnijo baltarusių režisierius S.Šteinas ir dirigentas S. Domarkas. Elizos partiją dainavo D.Dirginčiūtė, L.Kinderytė, V.Sagaitytė, prof. Higinsas buvo J.Malikonis ir G.Maciulevičius. Spektaklis buvo rodomas beveik dešimt metų, tačiau jo populiarumas nė kiek nesumenko. Todėl miuziklas teatro repertuare vėl pasirodė 1998 m.  - statė režisierius G.Žilys, dirigentas J.Geniušas, menininkai iš Austrijos - scenografas F.Kleinas ir kostiumų dailininkė H.Vartenegg, choreografas iš Estijos D.Harchenko. Spektaklyje pagrindinius vaidmenis sukūrė A.Cicėnaitė, R.Zaikauskaitė, G.Maciulevičius, V.Christauskas, T.Ladiga, M.Rekys D.Vėbra. Beje, už Higinso vaidmenį šiame spektaklyje Gediminas Maciulevičius buvo  įvertintas aukščiausiu Lietuvos teatro meno prizu „Kristoforas” ir Kauno teatralų prizu „Fortūna“.

   
2025 sausis
Sekmadienis 26 d. 18:00 val.
Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.