Archyvas

Franz Lehár

Linksmoji našlė

(Die lustige Witwe)


Aprašymas Foto

Franz Lehár
LINKSMOJI NAŠLĖ
2 veiksmų operetė

Premjera 2008 m. balandžio 6 d. 
Trukmė 3.10 val.
 
Režisierius - GINTAS ŽILYS
Dirigentas - JULIUS GENIUŠAS
Dailininkė - VIRGINIJA IDZELYTĖ
Choreografas - DANIIL SALIMBAEV (Rusija)

Nuo premjeros Vienoje 1905 m. F.Leharo operetė „Linksmoji našlė“ tapo viena sėkmingiausių ir dažniausiai statomų visų laikų operečių. Per pirmuosius savo gyvavimo metus užkariavusi visas Europos scenas ir pakerėjusi kelių žemynų muzikinių teatrų publiką operetė „Linksmoji našlė“ nepraranda žavesio jau ilgiau nei šimtmetį. Keletas pasaulinio garso šlageriais virtusių melodijų, užliejančių sielą svaiginančiais smuiko garsais, neįmantrus, smagiai intriguojantis siužetas, aistringi vengriški šokiai - ir lengvabūdiška operetė užkariauja žiūrovų minias.
 
Operetėje pasakojama, kaip turtinga našlė Hana Glavari atvyksta į Paryžių prasiblaškyti. Jos tėvynainiai sunerimę, nes turtingosios našlės naujų vedybų atveju jų mažos šalies „prasiskolinusi“ vyriausybė liks be pagrindinio kapitalo. Grafas Danila gauna užduotį vesti turtuolę našlę ir jos milijonus išsaugoti tėvynei. Tačiau tai ne taip paprasta, nes kadaise Hanos ir Danilos keliai jau buvo susikirtę...Po įvairiausių intrigų virtinės, komiškų situacijų ir kitų operetės siužetui privalomų painių herojų kivirčų, meilė triumfuoja ir „tėvynė tampa išgelbėta“.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.