Archyvas


Koncertas-susitikimas MANO TĖTIS KITADOS


Aprašymas

Koncertas-susitikimas
MANO TĖTIS KITADOS

Sausio 24 d. 19 val. Kauno valstybinio muzikinio teatro Baltojoje salėje vyks susitikimas-koncertas,
skirtas ilgamečio teatro solisto, tenoro Aloyzo Domeikos atminimui ir 90-ųjų gimimo metinių paminėjimui.
RENGINYS NEMOKAMAS.


Aloyzas Domeika (1927-2008) kūrė vaidmenis Kauno valstybiniame muzikiniame teatre nuo 1956 metų. Iki tol, po studijų Lietuvos konservatorijoje, dirbo J.Švedo Lietuvos šokių ir dainų ansamblyje. Muzikiniame teatre A.Domeika buvo pagrindinis tenoras, dainavo operose, operetėse, muzikinėse komedijose. Solistas labai išgarsėjo savo koncertine veikla, ne kartą apsuko Lietuvos miestų ir kaimų koncertines sales, dainavo daug lietuvių liaudies dainų. Itin Lietuvos klausytojai mėgo A.Domeikos ir kito teatro solisto Vytauto Blažio duetą.

Renginio Baltojoje salėje iniciatorius, dainininko sūnus Marius Domeika jau 25-erius metus gyvena ir dirba Švedijoje, jis yra Kauno veterinarijos akademijos auklėtinis, šiuo metu - medicinos ir veterinarijos mokslų daktaras. Tačiau augęs dainininkų šeimoje (mama Filomena Viržonytė taip pat buvo teatro solistė) vaikystėje lankė Kauno J.Naujalio muzikos mokyklą. Intensyvesne muzikine veikla užsiėmė vėlai, tik po tėčio mirties. Dainavimo mokėsi Uppsalos liaudies universitete ir privačiai pas šalies vokalo pedagogus. M. Domeika, skirtingai nei tėtis, yra baritonas, mielai dainuoja ištraukas iš miuziklų, operečių, balades. Jaunystėje versdavo dainų, kurias atlikdavo tėtis, tekstus iš rusų į lietuvių kalbą, dabar verčia švedų dainas į lietuvių kalbą ir atvirkščiai.
Pasak M. Domeikos, šio koncerto-susitikimo idėja brendo ilgai. Dainininkas prisimena: „Muzika su manimi buvo visą gyvenimą, jei kas giriasi kad matė „Traviatą“, tai man greičiau reikėdavo bandyti suskaičiuoti kiek kartų… Dar stovintį prie tėvelio karsto, mane pakvietė į kitą dieną vyksiantį operetės spektaklio „Vienos kraujas“ 40-metį. Tėčio mirtis netikėtai atvėrė duris į naują nepažįstamą pasaulį. Šis koncertas, tai noras pagerbti tėtį ir padėkoti jam už tą nuostabią muziką, kurią jis padovanojo ne tik man, bet ir daugeliui Lietuvos žmonių ir… pagalvojau, kas gali tai padaryti geriau nei aš pats, jo sūnus. Atvykimas dėl šio koncerto į Lietuvą iš ABBA (grupės, kurios viena iš žymiausių dainų „Ačiū už muziką…”) šalies, man labai simbolinis. Koncertas taip pat skirtas tiems, kurie su juo dirbo, vertino jo kūrybą, taip pat ir mamai Filomenai Viržonytei Domeikienei, daugelį metu buvusiai ta mūza, kuri skatino kūrybai ir buvo griežta kritike“.

Koncerto-susitikimo metu bus galima pasiklausyti ištraukų iš spektaklių, kuriuose dainavo Aloyzas Domeika, juos atliks Kauno muzikinio teatro solistai Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė ir Povilas Padleckis, o dainas, kurias savo laiku Aloyzas dainavo per Lietuvos radiją, atliks sūnus - Marius Domeika.
Susirinkę teatro senjorai pasidalins prisiminimais apie Aloyzą Domeiką.

 
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.