Archyvas


Dulkių spindesys

(Glitter of Gutter)


Aprašymas Foto Video

DULKIŲ SPINDESYS
2 dalių šokio spektaklis

PREMJERA - 2010 m. lapkričio 12 d.
Trukmė 2.20 val.

Libreto autoriai ir choreografai - DAINIUS BERVINGIS ir GINTARAS VISOCKIS
Kompozitorius - LINAS ADOMAITIS
Scenografė ir kostiumų dailininkė - MARIJA RUBAVIČIŪTĖ

Spektaklio idėja kilo puikiai šokio gerbėjams žinomiems Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistams, kurie daugiausiai populiarumo įgijo kaip stepo grupės Funny Beat nariai, tai Dainius Bervingis (baleto trupės vadovas) ir Gintaras Visockis, jie yra libreto autoriai bei choreografai.
Į pagalbą vaikinai pasikvietė puikiai net ir akademinės muzikos visuomenei pažįstamą kompozitorių, dainininką, prodiuserį Liną Adomaitį, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkė Marija Rubavičiūtė.
Savo šokio kūrinį menininkai pavadino DULKIŲ SPINDESYS, juo teigdami, kad svarbiausia žmogui visada yra meilė, net jei ji gimsta šiam jausmui iš esmės svetimoje ir netgi jį niekinančioje aplinkoje.

Vaidmenis spektaklyje šoka teatro baleto trupės artistai, o negausų jų būrį papildo puikia scenine plastika ir aktoriniu įdirbiu išsiskiriantys teatro choro dainininkai.
Spektaklio choreografinės stilistikos įvairovę liudija pakviesti spektaklyje dalyvauti skirtingų šokio meno krypčių meistrai – klasikas Nerijus Juška ir sportinių šokių šokėjas Saulius Skambinas.
2011 m. spalio 13 d. Linas Adomaitis drauge su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru pristatė šokio spektaklio „Dulkių spindesys“ garso takelį kompaktinėje plokštelėje. Pirmieji ją įsigijo „Dulkių spindesio“ žiūrovai, jie gavo ne tik kompaktinę plokštelę su muzikos autoriaus bei spektaklio kūrėjų autografais, bet ir pakuotėje rado staigmeną – nuolaidą bilietams į visus šio sezono „Dulkių spindesio“ spektaklius.

Antrąjį sezoną spektaklis pasitiko nei kiek nenublankusiu atlikėjų meistriškumu ir tiek pat entuziastinga auditorija. Pilnutėlė salė plojimais ilgai nepaleido nusilenkti išėjusių šokėjų bei spektaklio statytojų.
Spaudos konferencijoje, vykusioje iškart po spektaklio, Linas Adomaitis pasidžiaugė, kad, galima sakyti, šio albumo atsiradimą išprovokavo spektaklio žiūrovai. „Po „Dulkių spindesio“ premjeros nuolat sulaukdavau klausimų, kur galima būtų gauti spektaklio muziką. Žmonės atakavo socialiniuose tinkluose bei asmeninėmis žinutėmis. Su teatro vadovybe nutarėme atiduoti duoklę ne tik spektaklio žiūrovams, bet ir klausytojams. Taip gimė pirmasis mano instrumentinės muzikos albumas, kuris yra ir pirmasis mano kaip oficialaus leidėjo darbas,“ – kalbėjo spektaklio muzikos autorius.
Baleto šokėjas Nerijus Juška akcentavo muzikos svarbą šiame spektaklyje, prisimindamas sunkias, bet malonias repeticijas. Choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis neslėpė džiaugsmo, kad būtent jų iniciatyva gimė pirmasis Lietuvoje šokio spektaklis, turintis originalią muziką. O spektaklio blogiuką – sutenerių bosą – įkūnijantis Saulius Skambinas pasijuokė, kad „Dulkių spindesyje“ turi unikalią galimybę aptalžyti Nerijų Jušką.Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.