Oleksandr Rodin

AladinasAprašymas Vaidina Video

ALADINAS
2 dalių baletas vaikams
Libreto autorius Serhii Kon

Pastatymo meno vadovas – Petro Kachanov (Ukraina)
Choreografas ir režisierius – Serhii Kon (Ukraina)
Muzikos vadovė ir dirigentė – Oksana Madarash (Ukraina)
Dirigentas – Julius Geniušas
Scenografė – Natalia Klisenko (Ukraina)
Kostiumų dailininkas – Dmytro Kuriata (Ukraina)
Asistuojanti choreografė – Oksana Khamrovska (Ukraina)

Premjera 2022 m. spalio 29 d.
Trukmė 1.35 val.

Paslaptingai žaismingas ir rytietiškai spalvingas baletas vaikams „Aladinas“ pastatytas pagal žinomo ukrainiečių kompozitoriaus Oleksandro Rodino muziką. Spektaklį Kauno muzikiniame teatre sukūrė ta pati ukrainiečių menininkų komanda, kuri jau yra realizavusi šį projektą Kijevo miesto akademiniame operos ir baleto teatre vaikams ir jaunimui 2021 m., tačiau prasidėjęs karas Ukrainoje spektaklio pasirodymus nutraukė. Libretą pagal pasaką iš knygos „Tūkstantis ir viena naktis“ bei jos išplėtotas versijas kino filmuose parašė pats režisierius Serhii Kon. „Stebuklai, magija suteikia smagios nuostabos ir spalvų kasdieniam gyvenimui. Šis baletas įtrauks vaikus į intriguojantį pasakų pasaulį, o vyresniesiems primins vaikystę ir grąžins tikėjimą, kad viskas įmanoma“ – tikisi statytojas S. Kon.

 

Baleto „Aladinas“ įkvėpimo šaltiniu buvo viduramžių arabų ir persų literatūros klasika „Tūkstantis ir viena naktis“, garsių filmų ir animacijų siužetai pagal rytietiškas pasakas. Beje, būtent pasaka apie Aladiną ir jo stebuklingą lempą į rinkinio „Tūkstantis ir viena naktis“ europietiškus vertimus pateko prancūzų orientalisto ir archeologo Antuano Galando (1646–1715) dėka – jis šią istoriją įtraukė išgirdęs iš sirų maronito krikščionio ir keliautojo Hanna Diyabo (apie 1688 m.), kai šis viešėjo Paryžiuje.

Rytietiškos pasakos apie Aladiną siužetas žavėjo daugybę žmonių kartų, nes čia yra svarbios moralinės ir etinės temos: valdžios ir pelno troškimas, gėrio pergalė prieš blogį, išminties pranašumas prieš gudrumą ir veidmainystę, širdies tyrumo galia. Baleto centre – skirtinguose pasauliuose gyvenančių Aladino, Džino, žavingosios Džasminos, sultono vietą svajojančio užimti ir tapti pasaulio valdovu Džafaro likimų istorijos.

Spektaklyje siekiama pabrėžti asmenybės vertę: jei esi savimi – neįtikėtini stebuklai virs realybe.

Baletas pastatytas derinant klasikinę ir moderniąją choreografiją, papildytas įvairiomis stilistikomis ir technikomis, papuoštas rytietiškų šokių elementais.

   
2024 spalis
Sekmadienis 13 d. 12:00 val.2025 sausis
Sekmadienis 5 d. 12:00 val.
Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt
Virtuali ekskursija po Kauno valstybinį muzikinį teatrą

Jaukia XX a. tarpukario architektūros dvasia alsuojančios erdvės paskatins jus pamatyti unikalų ir vienintelį tokį teatrą Lietuvoje gyvai.