Johann Strauss

Vienos kraujas

(Wiener Blut)

AprašymasVaidina Foto Video
JOHANN STRAUSS
VIENOS KRAUJAS
3 veiksmų operetė

PREMJERA 1968 m. balandžio 16 d.
Trukmė 3.10 val
 
Pirmasis atnaujinimas 1985 m. birželio 30 d.
Antrasis atnaujinimas 2001 m. birželio 10 d.
Trečiasis atnaujinimas 2010 m. spalio 1 d.
 
 
Režisierius Paulus Magi (Estija)
III atnaujinimo režisierius - GEDIMINAS MACIULEVIČIUS
Dirigentas - Stasys Domarkas
III autnaujinimo dirigentas - VIRGILIJUS VISOCKIS
Dailininkas Eldor Renter (Estija)
III atnaujinimo dailininkė - MARTA VOSYLIŪTĖ
Choreografas - Heino Asalu (Estija)
III atnaujinimo choreografas - ALEKSANDRAS JANKAUSKAS
 

2017 m. sausio 7 d. spektaklyje debiutavo jaunoji teatro solistų karta:
Ieva Goleckytė (Grafienė Cedlau), Ingrida Kažemėkaitė (Franciska Kaljari), Marija Arutiunova (Pepi), Andrius Apšega (Ministras Pirmininkas) ir Povilas Padleckis (Grafas Cedlau).
Apie jaunųjų spektaklį galite paskaityti muzikologės Gražinos Dainauskienės atsiliepimą teatro FB puslapyje.
Operetėje parodijuojami Vienos kongreso, vykusio 1814 m., įvykiai. Jo dalyvių lozungas buvo „mylėti, o ne kariauti”, ir aukšti kongreso svečiai uoliai jo laikėsi.
1985 ir 2001 m. operetė buvo atnaujinta. 1985 m. jį atnaujino režisierė Aldona Ragauskaitė, o 2001 m. - Gintas Žilys, dirigentas Julius Geniušas, atnaujinimo dailininkė Janina Malinauskaitė. 

2010 m. spalio 1 d. gyvenimą pradėjo trečią kartą atnaujintas VIENOS KRAUJO spektaklis, kuriame vaidmenis sukūrė beveik visi nauji atlikėjai. Šia operete kaip režisierius debiutuoja operetės žanro grandas, ilgametis teatro solistas, beje, šioje operetėje nuo 1985 m. dainavęs pagrindinį Ministro Pirmininko vaidmenį – Gediminas Maciulevičius.

Žiūrovų ištikimybė šiam spektakliui yra geriausias įrodymas, kad smagus siužetas ir nuostabi valsų karaliaus muzika laikui nepavaldi, spektakliu nori gėrėtis vis naujos žiūrovų kartos, tad atsinaujinęs didžiuliu būriu atlikėjų, jis tęs gyvenimą toliau.
 
Debiutuojantis režisierius G.Maciulevičius operetei VIENOS KRAUJAS turi daug sentimentų, jam teko vaidinti su pirmais šio spektaklio atlikėjais Aloyzu Domeika, Kazimieru Mikalausku, Zuzana Masiulevičiūte, Jonu Janulevičium, Vincu Čižausku ir kitais. Anuomet jis buvo Vytauto Blažio, kuris vaidino ministrą pirmininką, dubleriu. Šiame „Vienos kraujo“ pastatyme G.Maciulevičius norėtų paryškinti daugelyje operečių vyraujančią meilės temą, moralės taisykles, eleganciją, aristokratiškumą.

Režisierius G.Maciulevičius apie spektaklio atnaujinimą sako:
„To paties vaidmens kitas atlikėjas suteikia ne tik įdomumo, bet ir naujų spalvų. Tuos pačius vaidmenis nauji atlikėjai visuomet traktuos skirtingai. Aš stengsiuosi netrukdyti artistams kurti. Esu dainininkas, teatre sukūręs 66 vaidmenis ir labai nemėgau režisierių, kurie neleidžia artistui pačiam pajausti vaidmens žavesio, savaip jį interpretuoti, neleidžia improvizuoti. Norėčiau, kad spektaklio atlikėjai mane atsimintų tik iš gerosios pusės. Neslėpsiu, kad tikrumoje nesu aistringas atstatomų spektaklių šalininkas, bet klasika yra klasika, todėl keičiantis kartoms kai kuriuos spektaklius tiesiog būtina atstatyti, kūriniui tarsi įpučiama nauja gyvybė, o jauni atlikėjai jam suteikia jaunatviškumo, kitokį požiūrį į sceninį vyksmą.“
   2018 kovas

Penktadienis 16 d.18:00 val.2018 vasaris

Ketvirtadienis 22 d. 18:00 val.
Informacija apie bilietus

dėl bilietų rezervavimo elektroniniu paštu
+370 37 78 77 44
administratore@muzikinisteatras.lt

dėl bilietų pirkimo internetu
+370 37 22 87 84
info@muzikinisteatras.lt

*** Dovanų kuponas ***
PUIKI DOVANA JŪSŲ ARTIMIESIEMS IR BIČIULIAMS
Bilietai parduodami tik teatro kasoje