Archyvas


Naujas sezonas: premjeros, debiutai, jubiliejai

-------------------------------------

Naujas sezonas: premjeros, debiutai, jubiliejai

Naują kūrybinį sezoną Kauno valstybinis muzikinis teatras pradės tęsdamas jau kelių metų tradiciją – pakvies žiūrovus į premjerą. Tik šį kartą tai ne spektaklio premjera. Spalio 1 dienos vakarui kolektyvas ruošia naują koncertinę programą. Joje bus pateiktos intriguojančios žinomų ir rečiau skambančių sceninių vokalinių kūrinių interpretacijos. Programos kūrėjai siūlys prisiminti puikius lietuvių kompozitorių sceninių kūrinių fragmentus, dainas. Išgirsime netikėtas žinomų melodijų aranžuotes, nuspalvintas simfodžiazo ir folkdžiazo intonacijomis, pamatysime ir keletą naujų choreografinių kompozicijų, sukurtų būtent šiai koncerto premjerai. Teatralizuotoje, sceniniais ir šviesos efektais nuskaidrintoje programoje dalyvaus beveik visas teatro meninis kolektyvas – solistai, choro dainininkai ir baleto šokėjai, orkestrui diriguos Julius Geniušas ir Jonas Janulevičius, kuris nuo šio sezono skiriamas naujuoju Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiuoju dirigentu ir šiame poste pakeis ilgametį savo kolegą maestro J. Geniušą. Nuo šio sezono J.Geniušą dažniau matysime stovintį už Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigento pulto.

2015/2016 m. kūrybiniame sezone nutarta atnaujinti devynerius metus gyvuojančios I.Kalmano operetės „Grafaitė Marica“ atlikėjų sudėtį. Debiutantus išvysime daugelyje vaidmenų. Maricą dainuos ir vaidins Ieva Goleckytė, Lizą - Ingrida Kažemėkaitė, Tasilo herojų žiūrovams pristatys Andrius Apšega, o Župano - Egidijus Bavikinas. Kunigaikštienės Kudenštain vaidmenį, kuriuo „Auksinį scenos kryžių“ 2007 m. už nepagrindinį vaidmenį pelnė ilgametė teatro primadona Danutė Dirginčiūtė, nuo naujojo sezono atliks Laimutė Kuzmickaitė-Milašienė. Už dirigento pulto stos taip pat kitas muzikinis vadovas - naująją solistų sudėtį ruošia maestro Virgilijus Visockis. Debiutantų premjera - 2015 m. spalio 8 d.

Į pirmąją šio sezono premjerą žiūrovai kviečiami lapkričio 27 d. Po itin didžiulio pasisekimo sulaukusio miuziklo „Grafas Montekristas“, teatras atkreipė dėmesį į kitą to paties kompozitoriaus F.Wildhorno miuziklą – „Karmen“. Aistringos, savo norų nevaržančios, laisvos sielos čigonės Karmen istoriją pirmasis papasakojo prancūzų rašytojas Prosperas Mérimée (1845), beje, įkvėptas didžio rusų poeto Aleksandro Puškino dar 1824 m. sukurtos romantinės poemos „Čigonai“. Operos scenoje ją išgarsino jo tėvynainis kompozitorius Georges Bizet. Ši drama sulaukė daugelio meninių interpretacijų šokio, kino formomis. O štai mūsų dienų amerikiečių muzikinio teatro meistrai: dramaturgas Norman Allen. kompozitorius F. Wildhorn ir dainų tekstų autorius Jack Murphy nutarė, kad papasakoti apie Karmen dramą tinka ir miuziklo žanras. Lietuvoje miuziklą stato režisierius Kęstutis S.Jakštas, dirigentas Jonas Janulevičius, scenografas Gintaras Makarevičius, kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis.
Miuziklo muzika tampriai siejama su flamenko muzikos ir šokio tradicijomis, todėl repeticijų procese su artistais dirba šio unikalaus ispanų folkloro specialistai lietuviai: šokėja Beata Molytė, dainininkė Brigita Bublytė ir gitaristas Andrius Masilionis, kurie veda folkloro meno meistriškumo pamokas, padeda ruošti vaidmenis, kuriuose herojų charakteriams atsiskleisti bus plačiai naudojama flamenko šokio ir dainavimo maniera.
Miuziklas „Karmen“ pasakoja šiuolaikinę istoriją, paremtą Prospero Mérimée  novele, kurią labiausiai išgarsino G.Bizet opera. Tačiau šie minėti kūriniai davė miuziklo autoriams tik pagrindinių istorijos veikėjų charakteristikas ir siužeto esmę. Naujame miuzikle pagrindinių veikėjų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme, veiksmas vyksta mūsų dienomis, tad ir pasakojimo kontekstas labiau artimas ir suvokiamas. Miuzikle garsioji Karmen istorija įgauna netikėtų posūkių, kuriuos lemia spektaklio kūrėjų , o taip pat ir statytojų siekis suteikti žinomai dramai šiuolaikiškumo.
Pagrindinius vaidmenis miuzikle ruošia Viktorija Streiča, Gabrielė Bielskytė, Egidijus Bavikinas, Raimondas Baranauskas, Karina Krysko, Marija Arutiunova, Akvilė Garbenčiūtė, Jeronimas Milius, Ramūnas Urbietis, Gediminas Maciulevičius, Giedrius Prunskus, Rita Preikšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Jonas Lamauskas, Žanas Voronovas, Kęstutis Alčauskis, Ieva Vaznelytė, Sabina Martinaitytė ir dar didžiulis būrys atlikėjų.

Kaip visada bus ruošiama uždegančių emocijų pliūpsniais žėrinti  originali Naujametinė programa. Žiūrovai, palydintys senuosius metus muzikiniame teatre, plačiai dalijasi puikiais atsiliepimais apie jau rodytus išskirtinės šventės minėjimo koncertus. Jų lūkesčių neapvilti bus stengiamasi ir šiais metais.
Kitais kalendoriniais metais planuojama specialia muzikine popiete paminėti ir tragiškų Sausio 13-osios įvykių 25-ąsias metines.

Į antrąją sezono premjerą teatras žiūrovus kvies jau pavasarį. Teatro repertuarą papildys vokiečių kompozitoriaus Otto Nikolai komiška opera „Vindzoro šmaikštuolės“. Šis zingšpylis sukurtas pagal V.Šekspyro to paties pavadinimo komediją. Statyti operą pakviesta italų menininkų komanda: režisierius ir choreografas Gianni Santucci, scenografas David Amadeus, kostiumų dailininkė Carla Ricotti, diriguos Jonas Janulevičius.
Gyvenimo ir kūrybos jubiliejus drauge su žiūrovais minės teatro solistės – Aldona Mikšytė-Kunčienė (2016 m. sausio 10 d. opera „Marta“) ir Nomeda Vilkanauskaitė (2016 m. sausio 24 d., operetė „Madam Pompadur“).
Jaunųjų teatro žiūrovų naujajame sezone laukia pavasarį išleista premjera - puiki pasaka apie Muzikos šalį, kompozitoriaus Antano Jasenkos, dramaturgės Agnės Dilytės, režisieriaus Vaidoto Martinaičio ir dailininkės Giedrės Brazytės papasakota istorija „Dryžuota opera“.