2017-2018 m. kūrybinis sezonas

   Šią vasarą teatro artistų atostogas trumpais intarpais papuošė gastrolės kaimyninėse šalyse. Teatro kolektyvas pirmą kartą dalyvavo Latvijoje, organizuojamame sceninės muzikos festivalyje „Operos dienos Jekabpils“, kur parodė vieną populiariausių repertuaro spektaklių – E.John ir T.Rice miuziklą „Aida“. Organizatoriai matę šį spektaklį Kaune, drąsiai priėmė sprendimą rodyti šį miuziklą savo festivalyje, taip nusižengdami tradicijai pateikti savo žiūrovams tik operos spektaklius. Gastrolės paliudijo, kad drąsus jų pasirinkimas pasiteisino – kauniečių „Aida“ pranoko žiūrovų lūkesčius ir buvo sutikta itin šiltai. Pagrindinius vaidmenis dainavo Viktorija Streiča, Kristina Siurbytė ir Jeronimas Milius, dirigavo Jonas Janulevičius.
Rugpjūčio 8 d. teatro solistai, choro artistai ir orkestro muzikantai dalyvavo Estijoje vykusiame, plačiai pripažintame sceninės muzikos festivalyje „Birgitta“, kur parodė drauge su estų PromFest organizacijos komanda sukurtame spektaklyje G.Verdi operoje „Traviata“. Beje, šį spektaklį lapkričio 24 d. galės pamatyti ir Kauno žiūrovai.

Naująjį sezoną teatras pradėjo rugsėjo 29 d. Žiūrovai pamatė Imrės Kálmáno operetės „Misteris X“ premjerą, kuriai lietuvišką tekstą parašė dramaturgė Ramutė Skučaitė.
Kaip savarankiška režisierė čia debiutavo Viktorija Streiča, debiutas tai ir Vaidotui Jakučiui, sumąsčiusiam ir realizavusiam šiai operetei scenografiją jo mėgstamu „steampunk“ stiliumi. Šį stilių elementais papildo kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė bei vaizdo projekcijų autorius Arvydas Strimaitis. Operetę diriguoja Jonas Janulevičius, šokius ir scenos judesį sukūrė choreografas Dainius Bervingis, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė.

Peržvelgus I.Kalmano operetės „Cirko princesė“ pastatymų istoriją akivaizdu, kad dažnai libretas buvo keičiamas atsižvelgiant į režisūrines interpretacijas, siužetinių linijų svarbos pasirinkimą ir panašiai. Tai darė įtaką ir operetės pavadinimui. Pastatymai, kuriuose Misteris X tapdavo pagrindine siužetine ašimi, buvo vadinami šio veikėjo vardu. 2017 m. pastatymo variantui Ramutė Skučaitė apjungė keletą operetės libreto versijų, gerokai nutoldama nuo XX a. pradžioje madingo aristokratiškojo rusicizmo. Čia kilmingas jaunuolis Etjenas Verdjė dėl likimo užgaidos patenka į cirką, tapdamas pagrindiniu pasakojamos istorijos herojumi. Todėl antrą kartą Kaune statoma ši I.Kálmáno operetė vadinama „Misteris X“.
Operetėje vaidmenis sukūrė Andrius Apšega, Ramūnas Urbietis, Ieva Goleckytė, Raminta Vaicekauskaitė, Kęstutis Alčauskis, Raimondas Baranauskas, Žanas Voronovas, Marija Arutiunova, Ingrida Kažemėkaitė, Monika Pleškytė, Martynas Beinaris, Rapolas Baranauskas, Giedrė Juknevičiūtė, Raimonda Talat-Kelpšaitė, Jonas Lamauskas, Giedrius Prunskus, Dainius Bervingis, Gediminas Maciulevičius, Evaldas Leskauskas, Vygantas Bemovas, Karolis Visockis, taip pat choro ir baleto artistai, cirko studijos „Šypsena“ artistai.

Kita rudens premjera – baleto spektaklis, kuriame nuostabia, tačiau beveik negirdėta Johanno Strausso muzika ir šokiu bus papasakota dar viena Pelenės istorija. Kauno scenoje paskutinį didžiojo valsų genijaus sceninį kūrinį ir išvysime pavadinimu „Kita PELENĖS istorija“, jo premjerą pamatysime lapkričio 18 d. Statytojai: choreografas ir inscenizacijos autorius Gianni Santucci (Italija), dirigentas Virgilijus Visockis, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų ir grimo dailininkė Vida Insodienė.
Šoka: Nerijus Juška, Raquel Morla Garrido, Auksė Mikalajūnaitė, Justina Vitkutė,Rima Panuškytė, Sandra Lavrenovaitė, Sandra Zienienė, Viktorija Batvinytė, Tomas Kratkovskis, Aurimas Sibirskas, Gintaras Visockis, Aurimas Tiškevičius, Valerij Osadčenko, Andrej Ianbekov, baleto artistai.
Baleto siužete išlieka pagrindiniai garsiosios pasakos apie Pelenę elementai: čia yra pikta pamotė, atvirai demonstruojanti nemeilę podukrai ir lepinanti savo dukras. Tik ši pamotė - Madam Leontina - vadovauja madų ateljė, o Pelenė – čia dirbanti jos podukra, vardu Greta. Sutiksime čia ir Princą, tik jis – tai jaunasis madų ateljė savininkas Gustavas, ir Madam Leontina, siekdama, kad jis susidomėtų jos dukterimis, imasi visokiausių machinacijų ir trukdo Gustavui sutikti Gretą. Bus čia ir paslaptinga batelių pametimo istorija, kurią vainikuos jų pagalba vėl atrasta puotoje Gustavo sutikta žavi nepažįstamoji.

Rudenį prasidės ir pasiruošimas trečiajai sezono premjerai, kurią teatras skiria Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms paminėti. Iškiliai progai buvo pasirinkta Jurgio Karnavičiaus opera „Radvila Perkūnas“. Operos premjera įvyko taip pat Kaune prieš 80 metų – 1937 m. Libreto autorius lietuvių rašytojas ir dramaturgas Balys Sruoga. Operos siužete pasakojami istoriniai pragaištingo Lietuvos valstybei laikotarpio - 16 a. ir 17 a. riba - įvykiai ir jų kontekste užgimstanti meilės istorija. Operą stato dirigentas Jonas Janulevičius, režisierius Kęstutis Jakštas, scenografas Gintaras Makarevičius.  Nacionalinė opera „Radvila Perkūnas“, skirta šalies 100-čiui, atgims ir rampos šviesas išvys per atkurtos Lietuvos gimtadienį - 2018 m. vasario 16 d.

Spalis-pagyvenusių žmonių mėnuo. Senjorai gali įsigyti bilietus su 30 proc. nuolaida į spalio mėn. spektaklius.